Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Muziek 5 april 2026

05-04-2026
leestijd 2 minuten
80 keer bekeken
Muziek muzieklijst groot

Begintune: Allegro uit het blokfluitconcert in C groot (RV 443), van Antonio Vivaldi, uitgevoerd door het Budapest Scoring Symphonic Orchestra, onder leiding van Peter Pejtsik. Met Marthe Lasthuis op viool.

Eindtune: Een variatie op het allegro uit het blokfluitconcert in C groot (RV 443), van Antonio Vivaldi, uitgevoerd door het Budapest Scoring Symphonic Orchestra, onder leiding van Peter Pejtsik.

De tunes die worden gebruikt bij de fenolijn zijn van KH Music, uitgevoerd door het Budapest Scoring Symphonic Orchestra, onder leiding van Peter Pejtsik.

Overige muziek, uitgezocht door muzieksamensteller Rénald Ruiter:


7.00 – 8.00 uur:

Van de Oostenrijker Carl Ditters von Dittersdorf (1739-1799) het andante uit de symfonie in A-groot uitgevoerd door ‘Lisbon Metropolitan Orchestra’.

·      CD Sinfonias - Dittersdorf Naxos 8.570198

De eerste van de ‘Deux Poèmes’ (‘twee muzikale gedichten’ – op.32) voor piano van Alexander Scriabin (1872-1915) uitgevoerd door de pianist Severin von Eckardstein.

·      CD Grand Piano Masters – The Nightwind

De ballade in G-klein (op. 118/ no. 3) van de Oostenrijker Johannes Brahms (1833-1897) uitgevoerd door het Dudok Strijkkwartet.

·      CD Métamorphoses: Haydn, Ligeti & Brahms

‘Chanson sans paroles’ (op.5) van de Hongaarse Dora Pejačević (1885-1923) uitgevoerd door Nataša Veljković, piano.

·      CD Dora Pejačević – Complete Piano Works - Nataša Veljković

‘Greenland’ uit de documentaire-film ‘Planet Ocean’ (2012), muziek van de hand van de Franse componist Armand Amar (1953).

·      CD Planet Ocean (Original Motion Picture Soundtrack)

‘Les Aventuriers’ voor piano, harp en percussie en strijkers van de Japanse componist Joe Hisaishi (1950) uitgevoerd door The New Japan Philharmonic World Dream Orchestra.

·      CD Symphonic Suite ‘Kiki’s Delivery Service’


8.00 – 9.00 uur:

Het allegro molto uit het concertino in C-groot voor pianoforte en strijkers van Joseph Haydn (1732-1809) uitgevoerd door het Eduard Melkus Ensemble met Jörg Ewald Dähler op pianoforte.

·      CD Concertinos and Divertimentos Claves CD 50-8202

‘Back to the Aquarium’ uit de speelfilm ‘The Muse: In Goddess We Trust’, muziek van Elton John en Geoffrey Alexander.

·      CD soundtrack - The Muse: In Goddess We Trust


9.00u. – 10.00 uur:

Muziek uit de tijd van de Franse zonnekoning Louis XIV (1638-1715). Een air (dans) uit het ‘Ballet de Xerxes’ van de Fransman Jean-Baptiste Lully (1632-1687) uitgevoerd door het Aradia Barokensemble.

·      CD Ballet Music for the Sun King Naxos 8.554003

‘Alan Turing’s Legacy’, muziek uit ‘The Imitation Game’ (2014) van de Franse componist Alexandre Michel Gerard Desplat (1961), uitgevoerd door The London Symphony Orchestra o.l.v. de componist.

·      CD Soundtrack – The Imitation Game Sony 88875012122

De mazurka in C-kleinvan Mikhail Glinka (1804-1857) uitgevoerd door Alexander Malofeev, piano.

·      CD Forgotten Melodies - Alexander Malofeev

Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor