Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Muziek 11 april

11-04-2010
leestijd 2 minuten
muziek_f6128b.jpg
Begintune: Allegro uit het blokfluitconcert in C groot (RV 443), van Antonio Vivaldi, uitgevoerd door Michala Petri (fluit) en The Academy Of St. Martin In The Fields. CD Philips 400.075.2
Eindtune: The Family, van Scott Joplin (deze muziek werd gebruikt als slotmuziek van de speelfilm The Sting) , uitgevoerd door The London Festival Ballet Orchestra.
Overige muziek uitgezocht door muzieksamensteller Rénald Ruiter.
Het 5de deel, allegro, uit de suite in E-klein voor fluit en strijkers van de Duitser Georg Philipp Telemann (1681-1767), uitgevoerd door het Franz Liszt Kamerorkest met als solist Jean-Pierre Rampal, fluit.                   
CD Flute Concertos - Jean Pierre Rampal
CBS MK 42362
Uit het Divertimento voor drie bassethoorns in F-groot van Mozart (1756-1791) horen we het 5de deel, rondo: allegretto, uitgevoerd door leden van het Symfonieorkest van Chicago.
CD Music for Bassethorns - Mozart  
CBS MK 42144
 ‘Italiana’ uit de danssuite ‘Ancient Airs and Dances’ van de Italiaanse componist Ottorino Respighi (1879-1936) uitgevoerd door het
National Symphony Orchestra of Ireland.
CD Respighi – Ancient Airs and Dances 
Naxos 8.553546
 ‘Sax-O-Trix’ van de Amerikaanse jazzsaxofonist Rudolph ‘Rudy’ Cornelius Wiedooft (1893-1940) uitgevoerd door Leo van Oostrom, saxofoon en Eddy van Dijken, piano.
CD Vaudeville ‘Saxofoon’ Novelties
Erasmus WHV 031
Van de Engelse componist John Ireland (1879-1962) de prélude: ‘The Fire of Spring’ uitgevoerd door John Lenehan, piano.
CD Piano Works - 3
Naxos 8.570461
We hoorden de BBC Concert Orchestra in de finale: ‘A Class Reunion at Harvard’ uit de orkestsuite ‘Alma Mater’ van de Amerikaanse componist Leroy Anderson (1908-1975).
CD Leroy Anderson – Orchestral Music - 4
Naxos 8.559381                                 
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor