Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Muggen teisteren Groningen en Drenthe

18-10-2005
leestijd 1 minuten
596 keer bekeken
vv_newsimg_144356.jpg
In Drenthe en Groningen regent het meldingen over ongekende aantallen steekmuggen die her en der opduiken.
Biologen en deskundigen van de landbouwuniversiteit in Wageningen kijken er niet van op. Bioloog Jan Doevendans uit Groningen verklaart de muggenplaagverschijnselen aan de hand van de hoge temperatuur:
”Normaal is het een graad of veertien en verblijven de muggen in vochtige, vorstvrije ruimten. Bij die temperaturen werken hun scharnieren niet. Maar nu het nog zo warm is, kunnen die dieren volop vliegen en willen ze eruit. Het is dus niet zozeer dat er méér muggen zijn, ze zijn alleen veel zichtbaarder.”
Bron: Natuurtotaal

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor