Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Moordende kwallenplaag voor Ierse kust

22-11-2007
leestijd 1 minuten
paarsekwal.jpg
Een kwallenplaag heeft voor de Noord-Ierse kust het leven van zeker 100.000 zalmen in een kwekerij geëist. De schade is zo groot dat de kwekerij de door miljarden kwallen gepleegde 'salmocide' mogelijk niet overleeft. Dit berichtte donderdag het Britse dagblag The Times vanuit het Noord-Ierse graafschap Antrim.
De kwalletjes zijn van een relatief exotische soort, de Pelugia Noctiluca die normaal gesproken niet langs de kusten van de Britse eilanden voorkomt. Maar miljarden hebben afgelopen week de kweekvoorzieningen van een Noord-Ierse zalmkwekerij aangevallen in de Baai van Glenarm en de Rode Baai.
De massa kwalletjes besloeg meer dan 25 vierkante kilometer en was ruim 13,5 meter diep. De vissen stierven door de steken van kwallen en door stress. De Engelse naam voor het kwalletje is mauve stinger (lichtpaarse steker).
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor