Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Moederboom uit Etten-Leur mogelijk mooiste van Europa

28-01-2021
leestijd 1 minuten
765 keer bekeken
moeierboom2_Frans Kapteijns

Moeierboom in Etten-Leur

© Frans Kapteijns

De eeuwenoude Moederboom uit het Brabantse Etten-Leur is de Nederlandse kandidaat voor de verkiezing Europese Boom van het Jaar. In februari kunnen alle Europeanen hun stem uitbrengen op de mooiste bomen uit veertien Europese landen. De verkiezing wordt sinds 2011 georganiseerd. Vorig jaar won een grove den uit Tsjechië de verkiezing.
moeierboom_Frans Kapteijns

Moeierboom in Etten-Leur

© Frans Kapteijns

Grootbladige linde

Volgens natuurbeheerder SBNL Natuurfonds is de Moederboom "uniek en beeldbepalend." De 345 jaar oude grootbladige linde staat op de Markt in de Brabantse gemeente, op de plek waar vroeger recht werd gesproken. De boom heeft een heel bijzondere vorm, omdat de top lang geleden door bliksem of storm is verdwenen. Sindsdien groeit de boom in de breedte, inmiddels ondersteund door een ijzeren frame.

Het is niet duidelijk hoe de linde aan de bijnaam is gekomen. De boom maakt vanuit de wortels veel nieuwe scheuten, die als zelfstandige boom verder kunnen groeien.

Oproep redactie: We zijn op zoek naar een mooie foto van deze boom. Mocht je er eentje in je archief hebben of in de buurt van Etten-Leur dan waarderen wij het zeer als je de foto uploadt op onze Fotopagina.

Meer over:

boom
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor