Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Minder muskusratten gevangen

30-01-2017
leestijd 1 minuten
muskusrat_11.jpg

© Fotograaf: neelespn

In 2016 zijn er minder muskusratten gevangen dan in 2015. Het aantal gevangen beverratten is daarentegen wel gestegen, volgens de Unie van Waterschappen
In 2016 werden er in totaal 81.125 muskusratten gevangen. In 2015 was het totale aantal nog 88.650 dieren. Het aantal gevangen beverratten steeg van 1212 dieren in 2015 naar 1897 dieren in 2016. De muskusratten en beverratten worden gevangen omdat zij een risico zouden vormen voor de veiligheid van waterkeringen.
De populatie beverratten in Nederland groeit door de zachte winters van afgelopen jaren. De beverratten worden vooral in het grensgebied met Duitsland gevangen.
Bron: ANP

Meer over:

muskusrat, beverrat
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor