Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

'Mensen onderschatten kosten van huisdier'

06-08-2012
leestijd 1 minuten
hond_27.jpg
Mensen onderschatten de kosten van het houden van een huisdier. Verwaarlozing van hun beesten sluipt er soms ongemerkt in omdat de eigenaren geen geld hebben voor de juiste verzorging.
Dierenpolitie
Die indruk heeft de dierenpolitie van het regiokorps Noord- en Oost-Gelderland. Maandag maakte het korps bekend dat de dierenagenten sinds januari van dit jaar 652 meldingen hebben afgehandeld in het voornamelijk landelijke gebied van dit korps. Noord- en Oost-Gelderland omvat de Achterhoek en een groot deel van de Veluwe.
Verwaarlozen
Volgens het korps hebben diereneigenaren vaak niet door dat ze hun beest verwaarlozen. Ze snappen niet altijd wat de politie komt doen, aldus een woordvoerster. Zo vond de politie in Wezep een zodanig ondervoede hond, dat het dier alleen te redden was met heel duur extra verrijkt voer. Maar omdat het baasje dat niet kon betalen, is de hond afgemaakt.
Bron: ANP

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor