Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Meer land verbrand in Rusland

27-07-2011
leestijd 1 minuten
brand_07.jpg
Bosbranden hebben dit jaar in Rusland al meer landoppervlakte verwoest dan in 2010. In de noordwestelijke regio Archangelsk is de noodtoestand uitgeroepen, nadat binnen enkele dagen de omvang van de branden was verdriedubbeld, berichtten lokale media woensdag op gezag van lokale overheidsfunctionarissen.
2010 rampjaar
Het aantal bosbranden is vooralsnog minder dan in het rampjaar 2010, toen vele tientallen mensen omkwamen en de graanoogst grotendeels verloren ging. Honderdduizenden hectaren bos gingen in vlammen op door de droogte en hitte. In augustus alleen al stond er zeker 200.000 hectare in lichterlaaie.
Landelijk is de situatie moeilijk, maar beheersbaar, liet vicepremier Viktor Zoebkov weten. De afgelopen 24 uur zouden 12 branden zijn opgelaaid en snel zijn geblust.
Greenpeace: Rusland houdt informatie achter
Volgens milieuorganisatie Greenpeace houden de Russische autoriteiten echter informatie achter en is de situatie uiterst zorgwekkend.
Zo woeden rondom Moskou al wekenlang flinke branden. Inwoners in het zuidoosten van de hoofdstad maakten melding dat ze rook roken, maar de meteorologische dienst hield vol dat dat niet door branden kwam.
Op satellietfoto's van NASA zijn veel grote branden in het oosten te zien.
ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor