Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Manke kip krijgt prothese

04-08-2015
leestijd 1 minuten
265 keer bekeken
kip_Elias-Gayles-Flickr.jpg

© Fotograaf: Elias Gayles (Flickr Creative Commons)

Een 3D-printer moet een manke kip in de Verenigde Staten weer fatsoenlijk laten wandelen. De eigenaresse van een boerderij in Clinton, niet ver van Boston, steekt 2,5 duizend dollar (ongeveer 2300 euro) in de hypermoderne manier om een prothese te produceren.
Mank
De kip, genaamd Cicely, is geboren met een gescheurde pees in haar poot. Daarom loopt ze kreupel. Onderzoek bij de universiteit voor diergeneeskunde maakte duidelijk dat er twee keuzes waren: de kip laten inslapen of een kunstmatige ledemaat aanbrengen. Eigenaar Andrea Martin koos voor het laatste, liet ze maandag weten. "Ze moet een normaal leven kunnen leiden, ik denk dat dit haar erg gelukkig zal maken."
Operatie
De patiënte gaat woensdag onder het mes. Daarbij wordt haar zwakke rechterpoot geamputeerd. Vervolgens maakt de arts een CT-scan van de goede linkerpoot. Die wordt uiteindelijk gebruikt om de prothese mee te printen. Volgens de dierenarts is het de eerste keer dat een dergelijke operatie met behulp van een 3D-printer wordt uitgevoerd op een kip.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor