Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Londen in teken van top tegen wildlife-handel

  •  
13-02-2014
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
olifant_27.jpg
Hoge vertegenwoordigers van ruim 50 landen en tien VN-organisaties komen donderdag in Londen bijeen om te bespreken hoe ze stroperij van en de illegale handel in wilde dieren beter kunnen aanpakken. Deze handel is voor criminelen zeer lucratief en wordt geschat op omgerekend ruim 7 miljard euro per jaar.
De Britse prins Charles en zijn oudste zoon William zijn met de Britse regering de initiatiefnemers van de top. De prinsen namen een videofilmpje op waarin zij waarschuwen voor de gevolgen van het steeds massaler doden van deze dieren en voor de gevaren van de criminaliteit eromheen. Om zoveel mogelijk mensen te bereiken, spreken ze hun boodschap naast het Engels ook uit in het Arabisch, Vietnamees, Swahili, Spaans en Chinees.
In de Britse pers werden William en zijn broertje Harry bekritiseerd over hun jacht onlangs op wilde zwijnen op een privaat terrein in Spanje. Vooral de timing vlak voor de top valt niet in goede aarde. William's woordvoerder benadrukte dat de prins zich al vele jaren op gepassioneerde manier sterk maakt voor het behoud van bedreigde wilde dieren, zoals van olifanten en neushoorns die worden gedood om hun ivoor.
Namens Nederland is onder anderen Sharon Dijksma, staatssecretaris van Economische Zaken, aanwezig in Londen. "Wij komen vandaag niet met lege handen. Nederland heeft een miljoen euro vrijgemaakt voor een heel pakket aan maatregelen waar we met landen als Botswana, Kenia en Rwanda ook afspraken over gaan maken", aldus Dijksma.
Bron: ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor