Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Kunstmatige riffen geplaatst rond windpark Belwind

  •  
25-09-2013
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
117 keer bekeken
  •  
zeehond_65.jpg
Onlangs zijn bij windpark Belwind voor de kunst in de Noordzee de eerste kunstmatige riffen geplaatst. Deze moeten zorgen voor een toename van vis – en daarmee ook voor meer zeehonden. het windpark is afgesloten voor scheepvaart en visserij. Daardoor vormt het een rustplaats voor vissen, zoogdieren en planten.
Broedplaats
De kunstmatige riffen betekenen een extra impuls voor het zeeleven in de Noordzee. De zogenaamde ‘reef balls’ zijn op de zeebodem geplaatst, waar ze een veilige schuil- en broedplaats vormen voor vissen en andere zeedieren. Als de vispopulatie stijgt zal dit bovendien meer zeehonden naar het gebied lokken.
Actieplan Zeehond
De plaatsing van de betonnen riffen is een primeur voor de Noordzee. “Het is onderdeel van Actieplan Zeehond”, licht Smelik toe. “Dit plan heeft als doel de biodiversiteit in de Noordzee te vergroten.” Het Actieplan Zeehond voorziet later ook in rustplatforms in zee voor zeehonden. Via webcams zullen de dieren te volgen zij voor het publiek.
Bron: duurzaamnieuws.nl
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor