Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

'Kraamkamer van sterren' ontdekt

20-04-2009
leestijd 1 minuten
70 keer bekeken
grote_beer_02.jpg
In het sterrenbeeld Orion is een ,,kraamkamer van sterren'' ontdekt, een plaats waar nieuwe sterren aan het ontstaan zijn. Dat hebben astronomen in Duitsland en de Verenigde Staten zondag bekendgemaakt.
De kraamkamer is volgens sterrenkundige Chris Davis van de sterrenwacht in Hawaï ,,chaotisch en ernstig overbevolkt''. De jonge hemellichamen schieten stralen waterstofgas miljarden kilometers om zich heen.
Door het ontstaan van sterrenstelsels te onderzoeken, hopen de wetenschappers een beter inzicht te krijgen in de vorming van ons eigen zonnestelsel. Dat is miljarden jaren geleden zelf begonnen als een 'kraamkamer'.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor