Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Kopenhagen dag 11 - stil Bella Centre

21-12-2009
leestijd 1 minuten
Na de verbanning van de NGO's (de belangengroepen) van de officiele COP15 lokaties is het raar stil in het Bella Center. Waarmee aangetoond is dat de te grote drukte niet de enige reden geweest kan zijn voor het toegangsverbod.
Er werd meteen ook op het onderdeel sfeer ingeleverd, want juist de actiegroepen zorgden voor kleur in een omgeving die verder gedomineerd wordt door serieuze mannen in grijze pakke, of krijtstreep. Maar laat ik niet overdrijven: de vertegenwoordigers van Afrikaanse landen waren er nog en de Arabische sjeiks in vol ornaat. En natuurlijk onze eigen Jacqueline Cramer die wel opviel in een knalrood ensemble.
Maar de zang en dans en verkleedpartijen waren we kwijt. Dat wat betreft de sfeer. Belangrijker is natuurlijk dat je ook de inbreng van de NGO's moet missen. Het is wrang dat juist degenen die het hardst en het langst hebben gedemonstreerd voor een aanpak van klimaatproblemen in de beslissende fase langs de kant stonden. Nee: langs de kant zijn gezet.
Een sfeerflip van de stilte, contrasterend met de drukke hectiek van eerdere dagen.
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor