Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

'Konijnenpopulatie neemt weer toe'

  •  
17-10-2008
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
494 keer bekeken
  •  
vv_newsimg_106707.jpg

© konijn

De konijnenpopulatie in Nederland is zo goed als terug op het niveau van begin jaren negentig, voor die zwaar getroffen werd door de virusziekte RHD. Dat meldde de Zoogdiervereniging VZZ vrijdag op basis van onderzoek. Uit dat onderzoek zou blijken dat steeds meer konijnen het virus overleven.
Uit tellingen blijkt, zo zegt de VZZ, dat de konijnenpopulatie de laatste drie jaar weer toeneemt. Daarvoor was er sprake van een sterke afname. In Nederland leven enige honderdduizenden konijnen.
Uit het onderzoek van de VZZ zou blijken dat konijnen in Nederland minder kwetsbaar zijn geworden voor RHD. Bij gezonde, geschoten dieren werden antilichamen gevonden die wijzen op een overleefd contact met het virus. ,,Het lijkt er daarmee op dat er een natuurlijke resistentie tegen RHD ontstaan is'', aldus de VZZ.
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor