Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Kijken naar Cassiopeia

21-10-2010
leestijd 1 minuten
Zaterdag 30 oktober is de Nacht van de Nacht. Op honderden plaatsen in Nederland wordt de schoonheid van de duisternis gevierd en gaan de lampen uit. En wanneer de lichten doven, verschijnen de sterren. Als het dan ook nog een beetje helder is, zie je al gauw een W verschijnen aan de hemel: het sterrenbeeld Cassiopeia. Govert Schilling, ambassadeur van de Nacht van de Nacht, geeft in Vroege Vogels een verkorte cursus sterren tellen. Schilling was in het internationaal jaar van de sterrenkunde, in 2008, elke zondag bij ons te gast. Hij eindigde de uitzending stelselmatig  met de gevleugelde woorden: 'een echte natuurliefhebber kijkt verder dan de horizon'.
Tot 10 november 2010 organiseren de Provinciale Milieufederaties en Stichting Natuur en Milieu de Nacht van de Nacht Sterrentelling. Bij de sterrentelling wordt uitgegaan van het sterrenbeeld Cassiopeia. Dit sterrenbeeld is makkelijk te vinden; het staat in oktober en november recht boven je. Hoe minder verlichting er is, hoe meer sterren er te zien zijn.
Kijk tijdens een heldere avond naar de sterrenhemel bij jou in de buurt en help mee te onderzoeken hoe donker het nog is in Nederland.
Nacht van de Nacht sterrentelling van start; doe mee!
Hoe donker is het bij jou in de buurt?
Kijk voor meer informatie op de website van de Nacht van de nacht  en laathetdonkerdonker .
Bron: Natuur en Milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor