Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Kies de Nationale Vogel_03_09_2015

03-09-2015
leestijd 1 minuten
logo_nationale_vogel.jpg
Vrijwel alle landen in de wereld hebben een Nationale Vogel. Alleen Nederland nog niet. Vroege Vogels vindt dat daar verandering in moet komen. Daarom organiseren wij de Verkiezing van de Nationale Vogel in samenwerking met Vogelbescherming Nederland.
Je kunt nu stemmen . Welke vogel vind jij staat symbool voor Nederland en typeert de Nederlandse volksaard het beste? De tien genomineerden vogels zijn (in willekeurige volgorde): de kievit, de grutto, de huismus, de blauwe reiger, de boerenzwaluw, de ooievaar, de merel, de koolmees, de roodborst en de ijsvogel.
Ruim 11 duizend stemmen zijn er sinds eind juni uitgebracht op een longlist van 28 vogels. Dit resulteerde in de tien genomineerde vogels waarop nu gestemd kan worden. We zetten nu wekelijks een van de genomineerde vogels in het zonnetje. Cabaretier Jochem Myjer is fan van de op de blauwe reiger (bekijk de reportage van  Vroege Vogels TV ). 
Begin november maken we de Nationale Vogel bekend!
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor