Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Kabinet: Haringvlietsluis toch op kier zetten

24-06-2011
leestijd 1 minuten
kier.jpg
Het kabinet wil de sluizen in het Haringvliet toch op een kier zetten. De ministerraad zal daar vrijdag mee instemmen, verwachten ingewijden.
In het regeerakkoord was afgesproken om de sluizen niet open te zetten, door het zogenoemde Kierbesluit in te trekken. Het openen van de sluizen kost namelijk geld, onder meer doordat er brak water ontstaat dat niet meer gebruikt kan worden voor drinkwater. Hoe de kosten worden gecompenseerd is nog niet duidelijk.
Door de geopende sluizen kunnen trekvissen als zalm, zeeforel en aal van de zee naar de rivier zwemmen en weer terug.

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor