Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Jongeren van GroenLinks op bres voor milieu

  •  
09-08-2006
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
vv_newsimg_196692.jpg
DWARS, de jongerenorganisatie van GroenLinks, voert zaterdagmiddag actie. De jongeren willen het publiek bewust maken van de gevolgen van de stijgende zeespiegel door de opwarming van de aarde. Dat bericht BN/De Stem woensdag.
Leden van DWARS stappen morgen in Utrecht op de fiets en trappen vervolgens via Breda, Etten-Leur en Roosendaal naar Bergen op Zoom. De fietstocht voert langs de zogeheten nulmeterlijn. Dat is de lijn tot waar in 2050 de zee volgens DWARS komt als er geen maatregelen worden genomen om meer energie te besparen. Als geen gebruik wordt gemaakt van duurzame energie, kruipt de zee zeker op tot halverwege Roosendaal, vreest DWARS.
De GroenLinksers delen zaterdag in Bergen op Zoom pamfletten uit. „De zeespiegel stijgt de komende eeuw vijf tot zes meter. Het rivierwater kan dan niet goed meer weg. Dat levert grote problemen op “, weet Esther de Wit, woordvoerster van DWARS.
Ze meent dat we in dit land ongeveer dertig tot veertig procent energie kunnen besparen. Een van haar tips is vaker de fiets pakken.

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor