Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Japanse walvisjagers keren terug met 267 walvissen

09-03-2012
leestijd 1 minuten
walvis_31.jpg
Japanse walvisjagers zijn op hun weg terug van het Zuidpoolgebied. Daar hebben ze de afgelopen maanden 267 walvissen gevangen. Dat is nog geen derde van het doel van 900 walvissen dat gesteld was. Dat heeft het Japanse Visserij Agentschap vrijdag bekendgemaakt. De terugkeer stond al gepland.
Sea Shepherd
De walvisjagers zijn gedurende het jachtseizoen bijna constant achtervolgd door activisten van de natuurorganisatie Sea Shepherd. Zo bekogelde de groep de Japanse boten met stinkbommen en probeerde touwen in de schroeven van de boten te wikkelen.
Lekkernij
Japan claimt om wetenschappelijke redenen op walvissen te jagen, maar voor veel Japanners is walvisvlees een lekkernij.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor