Vroege Vogels

Inspectie stuit op verboden gemanipuleerde gloeivis

  •  
11-12-2008
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
69 keer bekeken
  •  
aquarium_02.jpg
De inspectie van het ministerie van VROM heeft bij verschillende winkels gloeivisjes ontdekt. De genetisch gemodificeerde zebravissen zijn verboden en worden uit de handel gehaald.
Dat heeft de inspectiedienst donderdag gezegd. ,,Consumenten die de visjes hebben aangeschaft, worden opgeroepen deze naar de winkel terug te brengen'', aldus de VROM-Inspectie. Het gaat om een paar honderd verkochte vissen.
De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie, stelde in 2004 dat de kweker van de visjes geen vergunning had voor de verkoop van de diertjes.
De siervissen geven licht in het donker door een gen van een kwal of een zeeanemoon, dat kunstmatig in hun eigen DNA is geplakt.
Bron ANP
Delen:

Praat mee

onze spelregels.

avatar

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.