Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Huidige lage luchtdruk is zeer zeldzaam

  •  
07-02-2014
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
53 keer bekeken
  •  
vv_newsimg_138845.jpg
Het uitermate wisselvallige en zeer zachte en natte weer, dat nu al de hele winter aanhoudt, wordt veroorzaakt door een gemiddeld lage luchtdruk bij Schotland. Zo’n laag dagelijks gemiddelde van de luchtdruk komt minder dan eens in de 100 jaar voor.
Dat blijkt een statistische analyse door het KNMI. De lage luchtdruk zorgt ervoor dat er voortdurend diepe depressies over de Atlantische Oceaan naar de Britse Eilanden trekken. ,,Wat daarvan de precieze reden is, weten we niet', zegt een woordvoerder van het KNMI vrijdag. ,,Het heeft te maken met de natuurlijke grilligheid.''
De depressies veroorzaken veel regen en wind in het westen en zuiden van Europa.
Bron: ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor