Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Hotel laat walvishaai vrij

19-03-2010
leestijd 1 minuten
122 keer bekeken
walvishaai.jpg
Een luxehotel in Dubai heeft een van zijn belangrijkste trekpleisters de vrijheid geschonken. De zeldzame walvishaai Sammy is uitgezet in de Perzische Golf. Dat maakte het hotel Atlantis donderdag bekend.
De ruim 4 meter lange walvishaai zwom sinds september 2008 in het aquarium van het hotel. Het dier was aangetroffen in de Perzische Golf, toen het in problemen verkeerde. In Arabische media en op sites als Facebook werd campagne gevoerd om Sammy vrij te krijgen.
Walvishaaien, die met uitsterven worden bedreigd, zijn de grootste vissen ter wereld. De dieren worden gemiddeld ongeveer 8 meter lang. Ze komen vooral voor in warme wateren rond de evenaar. Voor mensen zijn de haaien volkomen ongevaarlijk.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor