Jonge kolganzen volgen hun ouders op hun trek vanuit de broedgebieden. Dat is bekend. Maar beslissen jongen ook zelf wanneer ze gaan landen om te eten? En blijven ze op hun vlucht altijd vlak in de buurt van hun ouders? Wanneer verlaten ze hun ouders en gaan ze hun eigen gang?
Zenderen
Om antwoord te vinden op deze vragen worden kolganzen in het rivierengebied in Noord Brabant op een ouderwetse manier gevangen. Vervolgens hangen onderzoekers een klein zendertje om bij de ganzen. Zo hopen ze meer inzicht te krijgen in het trek- en familiegedrag.
Overwinteren
In de wintermaanden verblijven kolganzen in Nederland: met name in Friesland, het rivierengebied, Zeeland en West-Vlaanderen (het natuurgebied het Zwin en de Oostkustpolders). Ze komen vaak voor in gemengde groepen met grauwe ganzen, brandganzen en rietganzen.
Beluister de reportage
Video
In deze video zie je kolganzen op de voorgrond.