Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Groningse roofvogels stelselmatig vergiftigd

23-03-2006
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_172419.jpg
In twee maanden tijd zijn in Oost-Groningen ongeveer veertig vergiftigde roofvogels gevonden. Vooral buizerds moeten het ontgelden. Staatsbosbeheer, dat dat donderdag liet weten, gaat uit van stelselmatige en opzettelijke vergiftiging.
,,De dode vogels zijn allemaal onderzocht. Ze blijken vergiftigd met landbouwgif'', zegt boswachter A. de Jong. ,,Het gaat om dusdanige hoeveelheden, dat er wel sprake moet zijn van opzet.''
Staatsbosbeheer richt zich inmiddels samen met de Algemene Inspectie Dienst op het vinden van de dader. In het gebied wordt extra gesurveilleerd en potentiële nestlocaties van buizerds krijgen speciale aandacht.
Zolang vogels blijven sterven door vergiftiging, krijgen hondenbezitters het advies hun hond aangelijnd uit te laten in het gebied.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor