Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Groningen zet rem op intensieve veehouderij

12-01-2011
leestijd 1 minuten
varkens_13.jpg
De provincie Groningen zet een rem op de intensieve veehouderij. Er was al een verbod op de komst van nieuwe megastallen. Nu is ook besloten de regels voor uitbreiding van stallen aan te scherpen. Dat maakte de provincie woensdag bekend.
Met de nieuwe regels wil de provincie voorkomen dat het landschap, het leefklimaat en toeristische en recreatieve functies verder worden aangetast. Er is een kaart ontwikkeld waarop precies staat in welke gebieden geen grotere stallen mogen komen. Voor een klein aantal gebieden geldt dat stallen nog mogen worden uitgebreid tot maximaal 7500 vierkante meter.
Door de regels wordt het voor ruim honderd bedrijven in de provincie niet meer mogelijk uit te breiden.
Bron ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor