Het noordelijk deel van de Bovenkerkerpolder, tussen de Amstel en de stedelijke bebouwing van Amstelveen, is een open agrarisch gebied van niet afgeveende bovenlanden. Het gebied ligt in de Provinciale Ecologische Hoofdstructuur en is onderdeel van het Groene Hart.
De polder wordt bedreigd door Golfodrome, een vijftig hectare groot golfterrein. Aanleg van het golfterrein leidt tot minder ruimte voor boeren en voor weidevogels. Ook vermindert de recreatieve waarde van het gebied; een golfterrein is ander landschap en slechts gedeeltelijk openbaar toegankelijk. Bovendien leidt het tot verkeersoverlast in de woonwijken en lichthinder. Daarnaast is de kans groot dat het horecadeel van het golfcentrum een veel bredere doelgroep krijgt dan alleen golfers om zodoende de ondernemer van voldoende inkomsten te voorzien.
Helaas heeft de gemeenteraad van Amstelveen in januari 2006 in overgrote meerderheid ingestemd met de Nota van Uitgangspunten voor het golfterrein. Dat wordt nu nader uitgewerkt in een Programma van Eisen, een Masterplan. Een en ander moet planologisch nog worden geregeld en de initiatiefnemer moet nog grond verwerven voordat hij kan gaan aanleggen.
Het is de vraag of er in de regio daadwerkelijk behoefte is aan nog een golfterrein - er worden er de laatste tijd al zo veel aangelegd. De Bovenkerkerpolder is in ieder geval geen geschikte locatie. We moeten de polder koesteren zoals hij is met koeien en weidevogels en verder ontwikkelen voor recreatief gebruik door bijvoorbeeld de aanleg van wandelpaden.