Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Geld voor ontwikkeling duurzame stallen

12-04-2011
leestijd 1 minuten
varkens_14.jpg
Drie ondernemeningen krijgen geld van het kabinet voor de ontwikkeling van duurzame stallen voor koeien en varkens. Staatssecretaris Henk Bleker (Landbouw en Innovatie) geeft hen 1,5 miljoen euro, liet een woordvoerder van het ministerie maandag weten.
De stallen moeten zogenoemd integraal duurzaam zijn, wat betekent dat het dierenwelzijn, de diergezondheid en het milieu er wel bij moeten varen en dat de productie economisch rendabel moet zijn. Het gaat om drie typen, twee voor varkens en een voor melkkoeien.
Varkenshoudster Marijke Nooijen uit Arale-Rixtel bouwt een varkensstal die uitgaat van de behoeften van het varken en van de wensen uit de maatschappij. De stal past in het landschap en de varkens zijn zichtbaar voor de omgeving.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor