Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Forse boete bij verstoring nest zeearend

31-03-2011
leestijd 1 minuten
95 keer bekeken
arend_01.jpg
Om te voorkomen dat de broedende zeearend in het Lauwersmeergebied, op de grens van Groningen en Friesland, wordt gestoord, dreigt Staatsbosbeheer met forse boetes. Wie te dicht in de buurt van het nest komt, kan rekenen op een boete van 1250 euro. Dat meldde Staatsbosbeheer donderdag, dat daarover afspraken heeft gemaakt met justitie.
Zeearenden komen in Nederland maar heel weinig voor. Omdat ze hier zelden broeden, heeft Staatsbosbeheer tot de maatregel besloten. Toch acht boswachter Jan Willems de kans klein dat de enorme vogels, met een gemiddelde vleugelspanwijdte van 2 meter, worden gestoord. Het nest bevindt zich volgens hem op een afgelegen plek die niet alleen lastig te vinden, maar ook nog eens moeilijk bereikbaar is.
Willems verwacht over ongeveer drie weken jonge zeearenden te kunnen verwelkomen.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor