Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Even wegdromen bij zomerse beelden van libellen.

05-12-2010
leestijd 1 minuten
zwervende_heidelibel.jpg
De eerste wintersneeuw is gevallen. Prachtig hoor, die met sneeuw bedekte landschappen, maar toch kan ik stiekem al uitkijken naar de warme seizoenen.
Ik inventariseer een aantal jaar libellen bij een bosmeer in het Gooi. Een echte hoogzomeractiviteit want libellen zijn warmteminnende beesten. In de winter kun je de bruine winterjuffer nog wel tegenkomen maar verder is het toch echt wachten totdat de zomer in volle glorie losbarst.
Dankzij Willem Berents kunnen we toch alvast genieten van deze insectensoort. Hij heeft een internetfilmpje gemaakt met onthullende beelden van de libellen en waterjuffers.
Terwijl libellen en waterjuffers vliegend en zittend op een uitkijkpost te zien zijn, hoor je op de achtergrond zingende vogels (gekraagde roodstaart?), zie je een langs het riet scharrelende waterral en een ijsvogel die een duik doet naar een lekker hapje.
Gedetailleerde close-up beelden van kop en lijf van verschillende libellensoorten worden afgewisseld met onderwaterbeelden van de dieren die nog in het larvenstadium zijn. Vooral het moment waarop je de naderbij sluipende libellenlarf zijn enorme vangklep ziet uitklappen is gewoon spannend, het zijn beelden die je niet snel te zien krijgt.
Klik hier en geniet terwijl de koolmezen buiten aan de vetbol hangen .
Carla van der Maas, stagiaire Vroege Vogels radio
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor