Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

EU-importheffing op spaarlampen verdwijnt

27-07-2007
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_126546.jpg
De importheffing van de Europese Unie op spaarlampen verdwijnt uiterlijk in oktober. Dat blijkt uit overleg tussen de EU-landen en de Europese Commissie donderdag in Brussel, aldus een bron bij het beraad.
Spaarlampen kunnen zo fors goedkoper worden. Importeurs van de lampen, voornamelijk uit China, moeten de EU nu 66 procent heffing betalen op de prijs van de lampen.
Duitsland, voornamelijk op initiatief van de Duitse fabrikant Osram, had gevraagd om de heffing voorlopig voort te zetten. Daarvoor bleek geen steun. Een deel van de EU-landen wil de heffing juist nog eerder dan oktober afschaffen. Het Nederlandse kabinet wil snel af van de heffing, om zo het milieu te helpen. Philips pleit ook voor afschaffen van de importheffing.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor