Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Elektriciteit uit het moeras

22-11-2012
leestijd 1 minuten
53 keer bekeken
moeras_02.jpg
Onderzoekers van de Universiteit Wageningen hebben een brandstofcel ontwikkeld die groene elektriciteit produceert uit de wisselwerking tussen levende plantenwortels en bodembacteriën.
Groene stroom
Planten produceren biomassa met behulp van lichtenergie. Een gedeelte van deze biomassa wordt onbewerkt uitgescheiden via de wortels in de bodem. Rondom de wortels breken bacteriën de organische resten af. Dit bacteriële afbraakproces is de bron van groene elektriciteit.
Moerassen
De techniek is al toepasbaar op kleine schaal en zal uitgebreid worden naar grote moerassen wereldwijd. Op 23 november zal onderzoekster Marjolein Helder haar promotieonderzoek over elektriciteitsproductie via planten verdedigen in Wageningen.
Bron: Wageningen University
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor