Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Eén zwaluw maakt nog geen zomer

19-05-2021
leestijd 1 minuten
1268 keer bekeken
boerenzwaluw_30.jpg

© Fotograaf: kanjer

Stond jij ook te glunderen toen je de eerste zwaluwen weer zag na de winter? Ze zijn weer terug na hun lange reis uit het zuiden. Misschien heb je er vandaag wel een paar gezien.

Lange trek

De kleine vogels kunnen hebben een ongelooflijke reis afgelegd, want ze vlogen vanuit zuidelijk Afrika helemaal richting Nederland. Deze luchtacrobaat legt nu eieren. Straks als ze jongen hebben, vliegen ze wel 400 keer per dag op en neer om de jongen te voeren met insecten. Na al dat gevlieg, rusten ze het liefste op een elektriciteitsdraad, met uitzicht op het boerenland.

Soorten zwaluwen

Herken jij de verschillende soorten zwaluwen in ons land? De boerenzwaluw herken je aan het rode keeltje en de lange staartpennen. Je vindt ze vaak in de buurt van boerderijen. Een andere zwaluwsoort vind je vaak bij water: de oeverzwaluw. Die broedt in holen langs oevers. Hij is bruin van boven, wit van onderen en heeft een bruin ‘kettinkje’ om. De laatste zwaluwsoort in Nederland is de huiszwaluw, die herken je aan zijn witte stuit. Maar misschien denk je nu, waarom zit de gierzwaluw niet in dit rijtje? Het is misschien een beetje flauw, maar de gierzwaluw valt onder de gierzwaluwen en is dus geen ‘echte zwaluw’. Deze vogel lijkt een beetje op een boemerang en schiet met hoge snelheid door de lucht. 

Met dank aan Nature Today!

Meer over:

boerenzwaluw
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor