De iepziekte is in Nederland goed onder controle. In sommige steden worden de bomen ingeënt tegen de schimmel, op andere plaatsen worden zieke iepen zo snel afgevoerd dat de ziekte zich niet meer kan verspreiden.Op stap met de Amsterdamse bomenman Hans Kaljee.
Er is lang gezocht naar resistente soorten, en die zijn inmiddels volop aangeplant. Dan resten alleen nog maar de voordelen. Het is een ideale stadsboom. Met zijn sterke wortels heeft ie geen last van zwaar verkeer, geparkeerde auto's, strooizout en andere stadse ongemakken.
In Amsterdam alleen al staan 75 duizend Iepen. Hans Kaljee is bomenconsulent in Amsterdam en een groot liefhebber van de Iep. Hij is één van de schrijvers van het boek "Iep of Olm, Karakterboom van de Lage Landen".
Titel: Iep of Olm, Karakterboom van de Lage Landen
Auteurs: Hans M. Heybroek, Leo Goudzwaard, Hans Kaljee
Pag.: 272
Formaat: 21 x 27 cm.
Uitvoering: genaaid, gebonden, full colour
Prijs: € 29,95
ISBN: 978-90-5011-281-9