Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Ebola-virus doodde 5000 gorilla's

07-12-2006
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_159704.jpg
Het gevreesde Ebola-virus heeft in relatief korte tijd in een natuurgebied in het Afrikaanse Congo de dood van 5000 gorilla's veroorzaakt. Dat stellen onderzoekers uit Duitsland, Spanje en Zweden na analyse van nieuwe gegevens.
Tot nu toe was onduidelijk of Ebola tot massasterfte onder de bedreigde diersoort leidde. Na uitbraken van de dodelijke ziekte onder mensen in Afrika waren wel regelmatig sterfgevallen onder gorilla's en chimpansees in aangrenzende wouden geconstateerd.
Volgens de wetenschappers kunnen de verwoestende gevolgen van Ebola voor de dieren grotendeels worden voorkomen door een doelgerichte inentingscampagne, meldde het Duitse wetenschappelijk instituut Max-Planck-Gesellschaft donderdag.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor