Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Duurzaam 'cement' wint prijs van 5 ton

15-09-2017
leestijd 1 minuten
85 keer bekeken
Cement

© Cement - bron Pixabay

Een bedrijf uit Rwanda heeft de Postcode Lottery Green Challenge gewonnen, een prijs van 500.000 euro van de Postcode Loterij voor ondernemers die producten bedenken waarmee CO2-uitstoot wordt verminderd. Het bedrijfje EarthEnable wint de prijs voor zijn duurzame alternatief voor cement.

90% minder CO2-uitstoot

Cement is vaak onbetaalbaar voor de allerarmsten. Ze leven op vieze zandvloeren die een broedplaats voor parasieten en ziektes zijn. Het vloermateriaal van EarthEnable is gemaakt van lokale, natuurlijke materialen die worden afgedicht met plantaardige olie. Het materiaal is 75 procent goedkoper dan cement, en de CO2-uitstoot ligt 90 procent lager.
De tweede prijs, een cheque van 200.000 euro, is voor het Deense bedrijf Pond. Dat heeft een methode ontwikkeld om uit landbouwafval biohars te halen, dat kan worden gebruikt bij de productie van onder meer luiers, meubels en windmolenwieken.
Er waren 515 inzendingen voor de Green Challenge.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor