Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Duizenden oranje ballonnen na koningsvaart

11-04-2013
leestijd 1 minuten
51 keer bekeken
vogeldood.jpg
Maar liefst 150.000 ballonnen gaan de lucht in als afsluiter van de koningsvaart over het Amsterdamse IJ op 30 april. Dat maakte burgemeester Eberhard van der Laan donderdag bekend in een brief aan de gemeenteraad.
Plastic in maag
Natuurlijk is dit heel feestelijk, maar al die ballonnen en ballonresten zullen ons milieu nog meer gaan vervuilen. Voor de dieren is het in ieder geval funest. Er zijn al enorm veel vogels gevonden met plastic in hun maag.
Plastic soep
Vooral op het strand worden er veel ballonnen en ballonresten gevonden. Per honderd meter liggen er 15 ballonnen. In de zee zelf liggen ze ook en dat draagt weer bij aan de plastic soep die de vissen binnenkrijgt.
Vroege Vogels heeft hier pas geleden een reportage over gemaakt. Hier kun je die beluisteren. 
Stichting De Noordzee is nu een actie gestart tegen het oplaten van al die ballonnen.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor