Er moet flink bezuinigd worden. Dus ook bij de Nederlandse Publieke Omroep. Daarom heeft u niets van ons gehoord toen het kabinet ons 200 miljoen euro kortte. Het deed pijn, maar we hebben de broekriem flink aangehaald, waardoor we mooie programma’s kunnen blijven maken. Nu wil Den Haag ons nog eens 100 miljoen euro korten. De doodsteek voor veel te veel van die mooie programma’s en dat gaat te ver!
Neerwaartse spiraal
De publieke omroep bereikt iedere week 85% van alle Nederlanders en is de enige plek waar zoveel mensen in Nederland samenkomen. De extra bezuinigingen van 100 miljoen euro betekenen het einde van de publieke omroep zoals wij die in Nederland kennen. Het programma-aanbod verschraalt, waardoor er minder mensen kijken, waardoor er minder STER-inkomsten zijn, waardoor het programma-aanbod verder verschraalt en er nog minder mensen kijken, waardoor er nog minder STER-inkomsten zijn, etc. Een onomkeerbare neerwaartse spiraal.
Marginaal
De publieke omroep wordt betaald door iedereen, dus moeten we er ook zijn voor iedereen. Met informatie, maar ook verstrooiing. Met die extra bezuiniging van 100 miljoen lukt dat niet meer: het aanbod verschraalt doordat er minder eigen producties worden gemaakt (dus minder diversiteit) en meer buitenlandse series worden aangekocht. Op den duur wordt de publieke omroep smal, aanvullend en marginaal.
Naar het Malieveld
Op woensdag 9 oktober 2013 (tussen 11:15 en 13:30 uur) demonstreert de Publieke Omroep en dus ook Vroege Vogels. Je kunt zich niet meer aanmelden voor vervoer naar het Malieveld in Den Haag. Wil je op eigen gelegenheid komen? Bekijk dan de routebeschrijving onderaan
deze pagina
. Benieuwd naar wat er gaat gebeuren op het Malieveld?
Bekijk dan het programma
van 9 oktober.
Vanwege deze demonstratie zijn de redactieleden van VARA Vroege Vogels op woensdag afwezig om te demonstreren op het Malieveld in Den Haag!