Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

De hazelworm (en dus geen slang)

28-05-2021
leestijd 1 minuten
1539 keer bekeken
hazelworm

© Hazelworm. Fotograaf: R.B.rb.rb

Slang of hagedis?

De hazelworm is een bijzonder dier. Hij heeft het woord ‘worm’ in zijn naam staan, maar lijkt op een slang. Maar ook dat is hij niet, het is een hagedis zonder poten! Hij heeft kenmerken die slangen niet hebben: hij kan zijn ogen sluiten en zijn staart afwerpen als een roofdier hem bij z’n staart pakt.

Lekker zonnen!

Vrouwtjes ontwaakten in april uit hun winterslaap en in de maand mei paren de hazelwormen. Daarna kun je vooral vrouwtjes zien liggen in de zon. Over een paar maanden worden de jonge hagedissen geboren, en nadat ze ter wereld zijn gekomen zijn max. 10 cm lang en zijn ze gelijk zelfstandig.

Met dank aan Nature Today!

Beelden: Jarinka Heijink - Yolanda Pietersma

Meer over:

de hazelworm

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor