© Fotograaf: Verkademeisje.
Misschien is het handig om eerst het artikel NRC checkt te lezen over de 'miljoenen' vogels die katten zouden doden. Van 6 februari.
Nee hoor, is vast niet handig. uit je tekst op te maken zouden die miljoenen niet kloppen. NRC artikel zal wel dezelfde strekking hebben. Daar ik geen abonnee ben en er geen 1,99 voor over heb om een check te lezen van iets wat nauwelijks te checken valt. ga ik liever op mijn eigen gevoel als vogelkenner af. Zwerfkatten een regelrechte ramp voor vogels.
Liever op je gevoel afgaan dan feiten checken. Tja. Kon het artikel trouwens zo lezen. https://www.nrc.nl/nieuws/2018/02/06/nrc-checktnederlandse-katten-doden-jaarlijks-100-miljoen-vogels-a1591122
Tja Marian, iedereen is schijnbaar niet even slim, in het opzoeken. Maar goed, inmiddels gelezen en zeker niet overtuigd. Zelfs was ik in een periode van minder dan 16 weken van 1 (een) kat (niet de mijne) getuige van 20 incidenten met vogels. Mede daardoor maar zeker niet uitsluitend daardoor mijn gevoel. Zo is elk onderzoek in een bepaalde richting te buigen. Nog een slotopmerking: miljoenen of duizenden, elk slachtoffer is er een te veel.
Het wordt ook tijd dat er voor katten belasting betaald moet worden. Er zijn naar verhouding waarschijnlijk meer katten- dan hondeneigenaars. Die betalen forse sommen voor het hebben van een hond. Katten zijn heel vaak hinderlijk in tuinen. Ten eerste voor de vogels, maar ook omdat ze hun behoefte altijd in andermans tuin doen. De eigenaars hebben meestal een kattenluik , waardoor de katten dag en nacht naar buiten kunnen. Ik houd ook van katten, heb er heel lang 2 gehad. Op vaste tijden naar buiten en vooral niet de hele dag en zeker niet "s nachts. De onzin dat het nachtdieren zijn.... Min katten waren heel gezond en zijn ook heel oud geworden !
Wat heeft het betalen van belasting met oplossen van overlast te maken? Er zijn trouwens gemeentes waar de hondenbelasting is afgeschaft, hulde daarvoor!
Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.