Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Cramer houdt vertrouwen in PBL

04-02-2010
leestijd 1 minuten
cramer_30.jpg
Milieuminister Jacqueline Cramer vertrouwt erop dat het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) rapporten van het IPCC, het klimaatpanel van de Verenigde Naties, nauwgezet onderzoekt op fouten. Dat heeft haar woordvoerder donderdag gezegd in reactie op een publicatie in Vrij Nederland.
Daarin staat dat een fout in een IPCC-rapport over overstromingsgevaar in Nederland is terug te voeren op verkeerde gegevens die het PBL aanleverde. Vorige week zegde Cramer de Tweede Kamer nog toe dat het PBL regionale hoofdstukken van IPCC-publicaties gaat controleren op fouten. De minister blijft daarbij en rekent erop dat het planbureau ook kritisch naar eigen missers zal kijken. Cramer vindt de slordigheid over het overstromingsgevaar zeer verontrustend. Ze heeft geen enkele behoefte om deze te vergoelijken.
In het IPCC-rapport staat ten onrechte dat 55 procent van Nederland onder de zeespiegel ligt. Donderdag erkende het PBL de fout in de formulering: 26 procent van Nederland ligt onder zeeniveau, 29 procent is gevoelig voor overstroming door rivieren. Dit betekent dat 55 procent van ons land gevoelig is voor overstromingen. Aan de conclusie dat Nederland maatregelen moet treffen tegen overstromingen doet de onjuiste formulering niets af, stelt het PBL.
Het IPCC ligt al langer onder vuur, onder meer door een onjuiste voorspelling van de levensduur van gletsjers in de Himalaya.
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor