Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Circus ontslaat mishandelende medewerker

22-06-2015
leestijd 1 minuten
olifant_Eddy-Van-3000.jpg

© Foto: Eddy Van 3000 (Flickr Creative Commons)

Circus Renz International heeft een medewerker op staande voet ontslagen die een olifant had mishandeld in het Utrechtse Wilnis. Een voorbijganger had het incident gefilmd en op Facebook gezet. Op internet ontstond daardoor veel verontwaardiging. Op de video is te zien hoe de medewerker de olifant tikken geeft met een knuppel.
Net twee weken
De familie Renz "betreurt ten zeerste" wat er gebeurd is, aldus een zegsvrouw. De olifant is al dertig jaar bij het circus. De ontslagen medewerker werkte er pas twee weken. "Meestal hebben we goede mensen", aldus de zegsvrouw. "Zo gaan we niet met dieren om."
Verbod
Het incident gebeurde bij Circus Renz International uit Berlijn. Dat wordt soms verward met het Nederlandse circus Herman Renz. Dat heeft al geen olifanten meer, zo laat een zegsman weten. In september wordt in Nederland een verbod op wilde zoogdieren als circusdieren van kracht.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor