Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Chinees graasverbod tegen erosie

12-04-2007
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_268860.jpg
In de strijd tegen erosie hebben de Chinese autoriteiten hun toevlucht gezocht tot drastische maatregelen. Op nationaal vlak is een verbod ingesteld op grazen, meldden staatsmedia woensdag.
Circa 40 procent van de Volksrepubliek wordt bedekt met graslanden. Door de toenemende welvaart groeien de kuddes vee echter. De graslanden worden daarnaast bedreigd door de sterke groei van de steden. Door omheiningen kunnen herders bovendien niet langer gebruik maken van de traditionele graasroutes tussen winter- en zomervelden waardoor veel vegetatie niet de tijd krijgt zich te herstellen.
Het is de tweede keer dat Peking dergelijke maatregelen neemt. In sommmige gebieden geldt het verbod voor periode van twee maanden, elders kan dat oplopen tot een jaar, aldus het staatspersbureua Xinhua. Vorig jaar april kondigden de autoriteiten een soortgelijk verbod af.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor