Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

China lanceert 'regenraketten' tegen de hitte

01-08-2013
leestijd 1 minuten
544 keer bekeken
vv_newsimg_270813.jpg

© droogte

Zeven raketten met chemische middelen zijn in een Chinese stad in de lucht geschoten om het te laten regenen. Dat meldden Chinese media donderdag. China kampt met een hittegolf waardoor op diverse plaatsen droogte ontstaat. Tientallen mensen zijn door de hitte overleden.
Warmste juli
De raketten werden dinsdag in Hangzhou, een stad dichtbij Shanghai gelanceerd. Volgens een meteoroloog hebben de raketten voor een neerslag van 5,4 millimeter gezorgd. De temperatuur daalde voor 1,5 uur met 10 graden Celsius. Shanghai en omgeving beleeft de warmste juli in 140 jaar. Onlangs werd met 40,6 graden Celsius de hoogste temperatuur ooit in de havenstad gemeten.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor