Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Camera's volgen groei mosselen in Waddenzee

26-11-2010
leestijd 1 minuten
mosselen.jpg
Mosselen in de Waddenzee worden vanaf volgend jaar continu met behulp van camera's in de gaten gehouden. Op het wad komen vier camera's die, ook voorzien van andere meetinstrumenten, de groei van mosselen op mosselbanken volgen.
Het gaat om een maatregel die moet bijdagen aan het herstel van mosselbanken in de Waddenzee, aldus een woordvoerder van de Vereniging Kust & Zee vrijdag.
,,De camera's met bijbehorende meetapparatuur houden niet alleen de mosselen in de gaten, maar gaan ook doorlopend vogels tellen, golfhoogtes meten en de afslag van de mosselbanken na stormen. Zo kunnen we zien hoe de mosselbanken zich ontwikkelen'', aldus een woordvoerder van de vereniging.
In oostelijk deel van de Waddenzee zijn nog mosselbanken, in het westelijke deel minder.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor