Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Burger betaalt nog steeds schade olieramp

  •  
21-05-2013
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
olieramp2.jpg
Drie jaar na de milieuverwoestende ramp met de Deepwater Horizon voor de kust van de Verenigde Staten, laten EU-landen het na om in Europa strengere veiligheidsregels in te stellen voor het boren naar olie op zee.
Commerciële belangen
Ook worden oliemaatschappijen nog steeds niet verantwoordelijk gesteld voor de schade die ze veroorzaken bij een ramp. GroenLinks stemt daarom morgen tegen de EU-voorstellen omdat die commerciële belangen van de olie-industrie boven die van haar eigen burgers stelt.
Teleurgesteld
GroenLinks-Europarlementariër Bas Eickhout zwengelde destijds na de olieramp in Amerika met zijn Vlaamse collega Bart Staes de discussie over de Europese veiligheidsregels aan, maar hij is nu zeer teleurgesteld in de uitkomst in concrete wetgeving.
Bron: groenlinks.nl
Delen:

Praat mee

onze spelregels.

avatar
0/1500
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.