Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Brussel wil vissers betalen voor plastic

06-05-2011
leestijd 1 minuten
plastic_03.jpg
De Europese Commissie overweegt de noodlijdende visserijsector in te zetten in de strijd tegen de milieuvervuiling. Ze wil hen betalen voor het opvissen van plastic dat in zee is beland. Een woordvoerster van eurocommissaris Maria Damanaki (Visserij) heeft dat vrijdag bevestigd.
Het is de bedoeling van Damanaki de vissers financieel te compenseren voor maatregelen die de EU neemt om overbevissing van de zeeën tegen te gaan. Door hen te subsidiëren voor het opvissen van plastic, krijgen vissen, zeevogels en andere dieren bovendien meer levensruimte.
In de Middellandse Zee begint deze maand een proefproject voor het opvissen van plastic. Damanaki komt in juli met uitgewerkte voorstellen.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor