Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Brussel wil uitstoot vliegtuigen beperken

27-09-2005
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_139785.jpg
Vliegtuigmaatschappijen mogen voortaan een beperkte hoeveellheid broeikasgas uitstoten. Voor iedere extra uitstoot moeten ze rechten bijkopen, zo heeft de Europese Commissie dinsdag voorgesteld aan het Europees Parlement en de EU-landen.
Vliegtuigen zijn tot dusver vrijwel vrijgesteld van acties tegen broeikassen, die de aarde helpen opwarmen. ,,De groei in de luchtvaart zorgt echter voor flink meer broeikasgas'', zegt Europees Commissaris Dimas (Milieu).
Twee personen die heen en terug vliegen van Amsterdam en Thailand zorgen voor evenveel CO2 als een gemiddelde nieuwe auto een heel jaar uitstoot.
Veel andere takken van de industrie zijn al begrensd in hun uitstoot van broeikasgassen.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor