Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Brussel maant Nederland om milieurapporten

16-02-2011
leestijd 1 minuten
Grote_landschapsboek2_01.JPG
De Europese Commissie heeft Nederland woensdag met klem gevraagd een uitspraak van het Europees Hof van Justitie over milieueffectrapporten na te leven. Doet het dat niet, dan zal de commissie Nederland opnieuw voor het hof dagen en financiële sancties eisen.
Het EU-hof bepaalde in 2009 dat de Nederlandse overheid bij meer bouwprojecten een milieueffectrapport moet laten opstellen. De huidige Nederlandse regel om projecten van een bepaald type uit te zonderen, is volgens het hof strijdig met het Europees recht. Het hof kwam tot die uitspraak nadat de Europese Commissie een zaak tegen Nederland had aangespannen.
Ondanks het arrest van het hof heeft Nederland verzuimd toereikende maatregelen te nemen, aldus eurocommissaris Janez Potocnik (Milieu).
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor