Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Brussel komt op voor welzijn dieren

23-01-2006
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_270216.jpg

© varken

De Europese Commissie wil de komende vijf jaar gestaag het welzijn van dieren verbeteren. Brussel gaat daarom de minimumeisen van dieren opkrikken en meer alternatieven zoeken voor dierproeven.
Dat staat in een actieplan dat Europees Commissaris Kyprianou (Gezondheid) maandag heeft gepresenteerd aan de landbouwministers van de EU-landen. Het idee is om de minimumeisen uit te breiden naar diersoorten waarvoor nu geen welzijnsregels gelden.
Dierenbeschermers zijn dolblij met het actieplan. ,,Dit is een grote stap voorwaarts'', zegt Sonja van Tichelen van Eurogroup, de overkoepelende organisatie van onder meer de Nederlandse Dierenbescherming. ,,Europees Commissaris Kyprianou heeft begrepen dat goede bescherming van dieren geen last is maar een voordeel voor de hele samenleving: dieren zijn gezonder en gelukkiger en consumenten kunnen de producten kopen die ze willen.''
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor