Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

BP praat over schikking voor olieramp

15-11-2012
leestijd 1 minuten
olie_12.jpg
Oliebedrijf BP voert "vergevorderde gesprekken" met Amerikaanse autoriteiten over een schikking voor de ramp met het olieplatform Deepwater Horizon in 2010. De firma liet dat donderdag weten maar noemde nog geen bedragen. Eerder meldden anonieme bronnen dat de oliegigant schuld zou bekennen en een enorme boete wilde betalen.
Strafvervolging
De explosie op het platform in de Golf van Mexico kostte 11 medewerkers het leven en veroorzaakte de grootste olieramp in de Amerikaanse geschiedenis. Tegen BP lopen diverse juridische procedures.
Het oliebedrijf zou in ruil voor de schuldbekentenis gevrijwaard worden van verdere strafvervolging. Volgens de bronnen zou de schadevergoeding in de miljarden kunnen lopen.
Nalatigheid
Onduidelijk is nog wat voor misdrijf BP precies gaat bekennen. Justitie sprak eerder van "roekeloos management" en "grove nalatigheid". Het bedrijf heeft tot nog toe altijd tegengesproken dat het nalatig is geweest.
Bron: ANP
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor